Pravidla telefonování do ordinace

 

Vzhledem k trvalému zahlcení telefonními hovory v průběhu ordinační doby (bohužel už nejen v době zástupů za jiné ordinace), které významně omezuje preventivní a léčebnou činnost, jsme se rozhodli zavést nová pravidla telefonování do ordinace.

Nevolejte prosím v těchto případech:

  1. zda-li jsme v ordinaci. Od toho máme webové stránky, kde vždy aktualizujeme ordinační dobu.

  2. pokud chcete zaslat pouze E-recept. Zašlete požadavek na náš mail pediatrie.dTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Stačí zadat jméno a příjmení dítěte, rok narození, pojišťovnu, název a sílu léku, event počet balení. Uveďte také Vaše telefonní číslo. Kdyby něco nebylo s požadavkem v pořádku, ozveme se Vám zpět. Recept formou SMS zprávy zašleme, jakmile to bude možné.

  3. pokud chcete vypsat Ošetřování člena rodiny, tzv. OČRko. Na jeho vypsání se prosím neobjednávejte. V ordinační době se stavte kdykoli a sestřička OČRko s Vámi vyplní, jak budete potřebovat. Pokud se jedná o běžné nachlazení či jiný banální infekt, můžete se stavit bez doprovodu dítěte. Můžete zkusit zaslat žádost mailem opět s uvedením jména dítěte, roku narození a od kdy budete OČRko potřebovat. Sestřička si dle časových možností pokusí tiskopis připravit předem, aby jste dlouho nečekali. Považuji za velmi triskní, že v období digitálního věku není možné v České republice postupovat elektronicky jako v případě E-neschopenky.  

  4. pokud chcete potvrdit různá potvrzení (školky, školy v přírodě, potravinářský průkaz, studium na střední či vysoké škole). Proto se kvůli těmto potvrzením neobjednávejte. Stavte se kdykoli s příslušným tiskopisem. Pokud bude čas, potvrdíme na počkání, jinak bude připraveno do dalšího pracovního dne. Výjimkou zůstává posudek na řidičský průkaz a posudek ke sportovní činnosti, kdy je nezbytné klinické vyšetření.

Pokud chcete konzultovat klinický stav dítěte, zkuste zavolat na pevnou linku nebo výjimečně na mobil. Pokud se nedovoláte, zašlete informaci na mailovou adresu pediatrie.dedek@gmail.com s uvedením problematiky a event. obrázky. Někdy stačí mailová odpověď s event. zasláním E-receptu formou SMS. Pokud to budu považovat za nezbytné, ozvu se Vám, jakmile to bude možné. Telefonicky se někdy věci řeší rychleji a efektivněji, než neustálým dopisováním.

Uvidíme, jak se tato doporučení uplatní v běžném provozu ordinace. Nicméně dalším krokem bude pravděpodobně zavedení systému MEDEVIO, o kterém Vás budu informovat v čase.