Úhrada očkování proti meningokokovým nákazám - aktualizace 17.5.2020

Vážení rodiče,

oproti očekávání je již od 1. května 2020 platný zákon, týkající se očkování proti meningokokům u nejmenších dětí. Vše se událo velmi rychle, aktuálně se pracuje na novém doporučení pro očkování proti meningokokům (Česká vakcinologická společnost) a nové metodice o podmínkách úhrady.

V tuto chvíli jsou dle zákona podmínkami pro plnou úhradu pojišťovnou v případě očkování proti meningokoku skupiny B (vakcína BEXSERO) zahájení očkování do ukončeného 6. měsíce věku (maximálně 5 měsíců + 30 dní) a v případě očkování proti meningokokům skupin A, C, W, Y (vakcína NIMENRIX) provedení očkování mezi 1. a 2. rokem života. Pokud máte o tato očkování zájem a Vaše děti dosáhnou v květnu 2020 6 měsíců či 2 let, obraťte se co nejdříve na sestřičku a domluvte si termín k očkování !!

Pokud bylo u dětí zahájeno očkování proti meningokoku skupiny B (vakcína BEXSERO) do 6. měsíce věku již před 1. 5. 2020 za vlastní úhradu, jsou následná přeočkování touto vakcínou také hrazena z veřejného pojištění ! Posilující (3. dávka) ve 2. roce života však musí být podána dle nově vzniklého Metodického pokynu pojišťoven mezi 12 – 15. měsícem !

Aktualizované informace k problematice meningokokových nákaz naleznete na našich webových stránkách zde.